Як правильно вибрати біодобавку Кальцій

Як правильно вибрати біодобавку Кальцій
  • кальцій - це основа кісткової тканини, він робить кістки міцними, перешкоджає виникненню переломів і тріщин;
  • кальцій запускає рух м'язів (безпосередньо бере участь у передачі імпульсу від нервової клітини до м'яза), це стосується не тільки скелетних м'язових волокон, а й міокарда - серцевого м'яза, а також кишечника, шлунка, судин - адже всі вони оточені гладком'язовими клітинами (по суті це ті ж м'язи);
  • кальцій, перебуваючи безпосередньо в м'язовому волокні, пов'язаний з білком миоглобином і запускає механізм скорочення, а значить будь-який рух пов'язано з кальцієм;
  • кальцій та інші мікроелементи - натрій, калій, хлор - регулюють проникливу здатність клітинних мембран, а завчить контролює що входить в клітку і що виходить з неї;
  • без кальцію неможливе повноцінне функціонування системи згортання крові. Так, іони кальцію активізують процес перетворення розчинної форми фібриногену в нерозчинні волокна фібрину.
Останні надійно «закривають» ушкоджену судину, не допускаючи витікання крові;
кальцій регулює серцеві скорочення. Без нього, а також коли його кількість перевищує норму (при гіпо- або гіперкальціємії) можливе виникнення аритмій, екстрасистол і навіть зупинка ефективного кровообігу;
кальцій у вигляді гідроксиапатиту присутній в зубної тканини. Він надає зубам їх характерні властивості, в першу чергу твердість. Дефіцит кальцію може призвести до розхитування і випадання зубів .;

Як проявляється дефіцит кальцію

Кальцій настільки важливий, що в організмі людини існують два спеціальних гормону, що відповідають за нього. Це - паратгормон і кальцитонін, які виробляються в маленьких паращитовидних залозах, а при нестачі кальцію в крові - вимивають його з кісток (основного депо кальцію) і навпаки, коли рівень кальцію дуже високий - заганяють його в кісткову тканину. Найбільш часті симптоми, які свідчать про брак кальцію:

Зниження щільності кістки (остеопороз) - Це один з найнебезпечніших симптомів дефіциту кальцію, так як він може привести до серйозних і частих переломів. Щільність кісткової тканини знижується, тому що організм використовує кальцій для інших життєво важливих функцій, забираючи його з кісткової тканини.

М'язові судоми - м'язові судоми є попереджувальним сигналом дефіциту кальцію і, як правило, зачіпають литкові м'язи стегна. А все тому, що кальцій допомагає регулювати м'язові скорочення.

Синці - Кальцій бере участь в згортанні крові, коли кровоносну судину лопається. При дефіциті кальцію, синці більш виражені після незначних травм або ударів, тому що маленькі капіляри кровоточать під шкірою.

Хворобливі спазми при менструації - Без кальцію, кров не може правильно згортатися, викликаючи спазми і кровотеча під час менструації.

Втрата пам'яті - Це один з найсерйозніших ознак нестачі кальцію. Іони кальцію відіграють важливу роль в процесі відправки нервових сигналів. Коли організму не вистачає кальцію,
стимуляція нервів зустрічає механізм опору в організмі людини.

Зубний біль - Щільність кісткової тканини знижується, коли організм потребує кальцію і бере його з кісток і зубів. Це призводить до ослаблення зубів, які, скоріш за все, раскрошатся або будуть уражені карієсом.

Тендітні нігті - Нігті часто стають ламкими, як тільки виникає дефіцит кальцію.

Оніміння - Цей симптом виникає через низький рівень кальцію в крові і неправильно функціонуючої нервової системи. Найчастіше це відбувається у важких випадках.

Виснаження -загальне почуття втоми і млявості може говорити про дефіцит кальцію. Без кальцію, мозок не може правильно функціонувати.
Рівень кальцію в крові легко можна визначити лабораторно. Але даний показник не буде адекватно відображати стан кальцієвого балансу в організмі. Справа в тому, що для організму життєво важливо притримувати певний рівень кальцію (і інших електролітів) крові в чітких рамках. І в разі зниження його рівня, організм «вибирає» кальцій з кісткової ткані.Кості можуть досить тривалий час забезпечувати нормальний рівень кальцію в крові, але самі страждають від цього, і з часом виникають остеопороз, схильність до переломів, випадання зубів і інші проблеми.

До найбагатшим кальцієм продуктів відносяться:

Тваринне походження:

лосось;
сардина;
молоко;
сир;
Рослинне походження:
квасоля;
інжир;
біла капуста;
мигдаль;
кунжут;
апельсини;
соя

Ідеальним варіантом дієтологи вважають вживання кальцію тваринного і рослинного походження разом, оскільки продукти, які їх містять, також насичують організм іншими корисними речовинами, і сприяють якісному усвоенію.Однако всі фахівці відзначають, що в сучасному ритмі харчування вкрай складно необхідну кількість кальцію отримати тільки з продуктів живлення. Тому сучасний світ використовує добавки кальцію і не їсть кілограмами квасоля :)

Як приймати Кальцій. порівняння з'єднань

При будь-якому способі життя і харчування, корисними будуть курси прийому харчової добавки з кальцієм для профилакти
prev-white
next-white