COVID 19 вірус нинішній...

Вірус нинішній не зовсім ніколи-небачена-звірятка
Я розумію, що в мене пів стрічки біологів, і їм це читати нудно, і вони все це напам'ять знають. І прошу у них вибачення. Але, з іншого боку, є пів стрічки не біологів, раптом їм знадобиться. І врятує від ускладнень.************************
Вірус нинішній не зовсім ніколи-небачена-звірятко, в 2003 році на нас вже нападав його рідний коронавірус-брат - SARS. Теж від кажанів, теж із Китаю, теж викликав атипову пневмонію.
Так от, з цим найстаршим братом нинішнього COVIDа вірусологи попрацювали (не те, щоб багато, тому що думали, що тільки дурні наступають на граблі двічі, тому й працювали небагато, але все-таки). І механізм таких атипових пневмоній з'ясували. Зараження SARS викликає приплив (інфільтрацію) клітин неспецифічного імунітету - дендритів і макрофагів - в паренхіму легень. І це було б добре, якби дендрити та макрофаги робили б те, що потрібно, а саме виділяли б інтерферон-1альфа, згубний для вірусу. Але SARSи хитрі, і нинішній (схоже), і старий (точно) так спритно загортають свою РНК у білок, що клітини імунітету – дендрити та макрофаги – не розпізнають вірус та інтерферон-1альфа не синтезують. Що маємо? - маємо запалення, тому що приплив клітин неспецифічного імунітету - це завжди запалення: набряк, інфільтрація, у крові гуляє купа всяких хімічних месенджерів-цитокінів, а вірус не пригнічується, тому що інтерферон-1 не синтезується. Вірус розмножується все більше і більше, запалення все сильніше, людині все гірше ... Тут і штучну вентиляцію починають застосовувати.
Тому недаремно вони в Китаї насамперед кинулися відчувати інтерферон. Інтерферон у будь-якій аптеці раніше продавався, зараз начебто теж є. Вони не те щоб супер-стійкі, але краще вони, ніж нічого. Запасайтеся саме альфою. Жодними іншими не можна. Захворієте – застосовуйте, раптом порятуєтеся від сильних ускладнень. Гірше точно не буде:) (Людям з важкими алергіями та серцевими захворюваннями не можна) Ще вони в Китаї вітамін С внутрішньовенно відчувають. Воно і зрозуміло - вітамін С необхідний для синтезу колагену de novo, тобто повинен зміцнювати паренхіму легень і не допускати страшного набряку. Ще він зміцнюємо клітинні мембрани, що також корисно. Ну і його сприятливий вплив на імунітет теж ніхто не скасовував. Захворієте - пийте максимальну дозу, типу 2 грами на день. Можна й більше. У нас в Англії продається і звичайний кислий,
А поки не вболіваєте (ттт) - пийте комплексні вітаміни, щоб там були і С, і Д, і В12, і А, і селен (selenium), і цинк (zinc). Тому що навесні у всіх неспецифічний імунітет дуже низький, бо їмо погану їжу, мало гуляємо і нема сонечка. 15 крапель на день – і можете взагалі не помітити вірусу. :). (Алергікам і сердечникам не можна). UPD. Цікаве розслідування у нас тут у Ліверпулі проводять, чому у людей без видимих тяжких хвороб буває теж атипова пневмонія. Пишуть, що вся справа у внутрішньому бактеріальному фоні. Якщо мікрофлора збагачена деякими бактеріями, то вони при зараженні COVID активуються і викликають моторошний ефект. Клебсієлла одна з них. Тому приведіть свою мікрофлору до ладу. Особливо кишкову. У кишечнику COVID поселяється так само охоче, як і в легенях (хоча рідко викликає пронос). І в клітинах легень, і в клітинах кишечника багато рецепторів ACE2, які допомагають вірусу проникати всередину клітини і розмножуватися там. Посилання на репортаж BBC про роботи в Ліверпулі https://www.bbc.co.uk/news/amp/health-51804294Не хворійте. А занедужаєте - боріться!
.
В Китае они еще кучу всяких "настоящих" лекарств пробуют, вот кусочек из статей : З точки зору терапії не існує жодного відомого ефективного фармацевтичного засобу. Тільки в Китаї зареєстровано понад 200 клінічних випробувань. Передбачувані засоби включають противірусні; Гриффітсин, інгібітор спайкового білка, нуклеозидні аналоги, наприклад. ремдесивір, рибавірин та інгібітори протеази, такі як лопінавір/ритонавір. Імуномодулюючі та інші агенти, спрямовані на господаря, включають інтерферон, хлорохін та імуноглобуліни. Кортикостероїди потенційно матимуть користь при імуноопосередкованому пошкодженні легенів на пізній стадії захворювання. Велика частина теорії випливає з того, що ми дізналися з обмежених випробувань на інших коронавірусах. Відсюда: https://bmcmedicine.biomedcentral.
Про віти С та інтерферони https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23700397/
Про цинк і як він посилює відповідь на інтерферони при гепатиті з https://www.ncbi.nlm.nih.gov /m/pubmed/11555194/
Хороший огляд про цинк взагалі https://www.hindawi.com/journals/jir/2016/6762343/
Хороший огляд про вітами і неспецифічний імунітет https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3166406/ВАЖЛИВО. Оскільки я відкрила цей пост для широкої публіки і не можу стежити за тим, хто що п'є і в яких кількостях, будь ласка, користуйтеся цими рекомендаціями як порадою друга, а не порадою лікаря. Я вчений, а не лікар, і вже не ваш особистий лікар. Я не знаю всіх ваших хвороб. Слідкуйте за собою та за можливою побічкою. Імуномодулятори алергікам не можна. Сердечникам теж. Інтерферон потрібний тільки Альфа, інші не підходять, не вірте, якщо в аптеках кажуть, що це гарна заміна. Всі ці поради до тієї стадії, що у вас почалася пневмонія або вам важко дихати. Тут самолікування треба припиняти, тут припарками не впоратися.
АВТОР: https://www.facebook.com/uliana.bashtanova

